Jednym z najważniejszych zadań coachingu jest pomaganie ludziom w definiowaniu i konkretyzowaniu celów (por. Robert Dilts, Od Przewodnika do Inspiratora. Coaching przez duże C), czyli tego wszystkiego, co znajduje się przed, a nie za nami.
Mówiąc inaczej, głównym obszarem pracy coacha jest teraźniejszość i przyszłości klienta: to dokąd chce on dojść i co chce osiągnąć, a nie to co doprowadziło go do miejsca, w którym właśnie się znajduje.
Stąd też tytuł tego inauguracyjnego wpisu oraz wyjaśnienie genezy powstania bloga.
Po co?
Celem niniejszego bloga jest przybliżenie wszystkim osobom zainteresowanym coachingiem treści związanych z tą stosunkowo młodą dziedziną oraz uporządkowanie mojej wiedzy dotyczącej coachingu. Moim zamiarem jest również dzielenie się swoimi inspiracjami oraz prezentowanie dokonywanych przeze mnie coachingowych odkryć. Liczę też na możliwość dialogu z Wami i wymianę informacji i spostrzeżeń.
Nie przedłużając, życzę inspirującej lektury.
K2
p.s. sprawdźcie sami różnicę pomiędzy dlaczego? i po co?
Wybierzcie jeden z Waszych celów i zadajcie sobie oba pytania. Odpowiedzi na oba z nich możecie zapisać na kartce.
Zastanówcie się teraz, która z odpowiedzi bardziej Was motywuje do realizacji Waszego celu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz