sobota, 16 lipca 2011

Po co, a nie dlaczego!

Jednym z najważniejszych zadań coachingu jest pomaganie ludziom w definiowaniu i konkretyzowaniu celów (por. Robert Dilts, Od Przewodnika do Inspiratora. Coaching przez duże C), czyli tego wszystkiego, co znajduje się przed, a nie za nami.

Mówiąc inaczej, głównym obszarem pracy coacha jest teraźniejszość i przyszłości klienta: to dokąd chce on dojść i co chce osiągnąć, a nie to co doprowadziło go do miejsca, w którym właśnie się znajduje.

Stąd też tytuł tego inauguracyjnego wpisu oraz wyjaśnienie genezy powstania bloga.

Po co?

Celem niniejszego bloga jest przybliżenie wszystkim osobom zainteresowanym coachingiem treści związanych z tą stosunkowo młodą dziedziną oraz uporządkowanie mojej wiedzy dotyczącej coachingu. Moim zamiarem jest również dzielenie się swoimi inspiracjami oraz prezentowanie dokonywanych przeze mnie coachingowych odkryć. Liczę też na możliwość dialogu z Wami i wymianę informacji i spostrzeżeń.

Nie przedłużając, życzę inspirującej lektury.

K2

p.s. sprawdźcie sami różnicę pomiędzy dlaczego? i po co?
Wybierzcie jeden z Waszych celów i zadajcie sobie oba pytania. Odpowiedzi na oba z nich możecie zapisać na kartce.
Zastanówcie się teraz, która z odpowiedzi bardziej Was motywuje do realizacji Waszego celu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz